Így hasonlítsd össze a lakásbiztosítás árakat!

A Magyarországon megkötött lakásbiztosítások 75%-a nem vagy csak részben nyújt megfelelő védelmet az adott ingatlannak. A lakásbiztosítás megkötése során fontos, hogy a szerződés paraméterei úgy legyenek összeállítva, hogy az a valóságnak megfelelő védelmet nyújtson egy esetleges káresemény alkalmával, de az árat szintén figyelembe kell venni.

Ezért is érdemes használni a Biztoshely lakásbiztosítás kalkulátorát. Ezt a díjszámító rendszert nagyon könnyen lehet használni, az ország bármelyik területén élj is, csak internetre van szükséged ehhez. A kalkulátor alkalmazásával 12 biztosítói ajánlat közül választhatod ki a számodra ideális ajánlatot.

Egy saját lakás vagy ház manapság akkora érték a tulajdonosnak, aminek esetleges felújítását vagy újjáépítését önerőből csak nagyon kevesen képesek megoldani. Persze, nem számolunk a bajjal, de ahogy mondani szokták, az ördög nem alszik, így a legjobb döntés a megfelelő lakásbiztosítás.

Megbízható lakásbiztosítás elemei

A megfelelően megfogalmazott, összerakott lakásbiztosítási szerződéssel teljes biztonságban tudhatjuk az otthonunkat, a biztosító nem hagy cserben a bajban. De nézzük meg, hogy milyen káresemények alkalmával térít egy nagyszerű lakásbiztosítás! Ennek elemei közé sorolható a villámcsapás, robbanás, tűz, viharkár, felhőszakadás, árvíz, föld- és kőomlás, földrengés, -csuszamlás, jégverés, hónyomás, légi jármű ütközése stb.

És valljuk be, hogy a felsorolt káresemények közül bármelyik bármikor érheti az otthonunkat! Ha csak egy tűzeseményre gondolunk, ami lehet megsemmisítő is, rájövünk, hogy a károkat saját erőből nem lennénk képesek fedezni.

Elegendő egy nagyobb vihar, és már csak azt látjuk az ablakból, hogy repülnek a cserepek, a plafon pedig ázik. Még belegondolni is borzasztó ezekbe a dolgokba, nemhogy átélni azokat. Akkor is nehéz az ilyesmi, ha rendelkezünk lakásbiztosítással, pedig tudjuk, hogy a biztosító megtéríti a kárunkat. De mi történik akkor, ha nincs biztosításunk?

Lakásbiztosítás kiegészítő termékei

Sokszor a káreseményeknek vannak másodlagos hatásaik is, amiket egy nem megfelelő paraméterekkel rendelkező lakásbiztosítás nem fedez. Tehát, nagyon fontos az alapos megfogalmazás, oda kell figyelned, hogy mit írsz alá! Jó, ha a szerződésben benne vannak az olyan kiegészítő termékek, mint például villámcsapás másodlagos hatása, a családi baleset- és életbiztosítás, a felelősségbiztosítás.

Ugyancsak ebbe a kategóriába tartozik a csőtörés és vezetékes vízkár, a betöréses lopás, a kerti bútorok eltulajdonítása, üvegtörés, rablás, vandalizmus. Érdemes tudnod arról is, hogy biztosítónként eltérő plusz szolgáltatások is léteznek. Lehet, hogy elsőre furcsának tűnik, de ezek közé sorolandó a hűtött élelmiszerek megromlása, az indokolt zárcsere költségvetése, a bankkártya eltulajdonítása esetén csere stb.

A Biztoshely biztosítási portálon köthető lakásbiztosítás paramétereinek megválasztásában kaphatsz profi segítséget a munkatársaktól. Vedd igénybe ezt, mert az otthonod biztonsága múlik ezen!